Wybór właściwego podnośnika nożycowego pozwala na prowadzenie sprawnych prac wysokościowych. Duże znaczenie ma wtedy dobór odpowiedniego typu urządzenia pod kątem jego napędu. Jakie są rodzaje napędów stosowanych w podnośnikach? Jak przekłada się to na ich zastosowanie?

 

W przypadku sprzętu jak podnosik nożycowe wynajem obejmuje różnego rodzaju urządzenia. Wypożyczalnie pomagają w doborze odpowiedniego sprzętu. Co mogą zaoferować? Poniżej znajdziesz dokładne informacje o rodzajach podnośników oraz o ich przeznaczeniu.

 

  1. Podnośniki nożycowe z napędem spalinowym

Podesty ruchome, do których zaliczają się także podnośniki nożycowe, to urządzenia, które mogą być wyposażone w napędy spalinowe.

 

W podnośnikach nożycowych spalinowych stosowane są wysokoprężne silniki diesla, które cechują się wysoką mocą oraz sprawnością. To powoduje, że mają one szerokie zastosowanie w pracach odbywających się na zewnątrz obiektów. To także konieczne ze względu na emisję spalin podczas pracy podnośnika.

 

Aby podnośniki nożycowe mogły poradzić sobie w pracach nawet na trudnych terenach, na przykład na gruncie, błocie, stosowane są w nich napędy 4×4 oraz ogumienie z bieżnikiem. To powoduje, że sprzęt może pomóc w prowadzeniu prac na różnych podłożach.

 

  1. Podnośniki nożycowe z napędem elektrycznym

Drugi rodzaj podnośników nożycowych to urządzenia wyposażone w napędy elektryczne. W tym przypadku sprzęt ten pracuje na silnikach bezemisyjnych, wspieranych przez akumulatory ładowane prądem. Dzięki temu może być on używany również we wnętrzach, ponieważ nie emituje szkodliwych spalin.

 

Dodatkowym atutem podnośników nożycowych z napędami elektrycznymi jest możliwość wykonania ich w kompaktowych wymiarach. Wobec tego w ofertach wypożyczalni podestów ruchomych można znaleźć także małe podnośniki nożycowe, które mogą przemieszczać się po ograniczonym terenie, gdzie zastosowanie sprzętu o większych gabarytach nie jest możliwe.

 

Z ofertą wypożyczalni podnośników ruchomych oferujących również podnośniki nożycowe, dźwigi elektryczne można zapoznać się bliżej na ich stronach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *