W dzisiejszych czasach pojazdy elektryczne zyskują coraz większą popularność. Nie ma się zresztą czemu dziwić, są bowiem wygodne w użytkowaniu, szybkie, a przede wszystkim przyjazne środowisku. W poniższym tekście przedstawimy najbardziej powszechne środki komunikacji zasilane prądem. Który z nich jest najlepszy? I w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzi? Zapraszamy do lektury!

 

Hulajnogi elektryczne 

 

Hulajnoga to środek transportu, który jeszcze do niedawna kojarzony był głównie z dziećmi. Jej postrzeganie uległo jednak całkowitej zmianie po tym jak największe europejskie miasta wprowadziły na swoje ulice elektryczne hulajnogi. Od tego czasu dla dużej ilości osób stały się one pojazdem używanym niemal codziennie do poruszania się po mieście. Jest to sprzęt, który zdecydowanie warto posiadać we własnym garażu. Nie zajmuje on bowiem wiele miejsca, a codzienne korzystanie z niego niesie za sobą wiele korzyści. Większość hulajnóg dostępnych w sklepach zasilana jest 1 lub 2 akumulatorami, a niektóre z nich posiadają także motor łańcuchowy. Rozwijają one prędkość nawet do 30 km/h, dzięki czemu przedostanie się na drugi koniec miasta w szybkim czasie nie stanowi żadnego problemu. Zazwyczaj jedno ładowanie starcza na przejechanie około 20 km.

 

Rowery elektryczne

 

Rowery elektryczne są zdecydowanie większe od hulajnóg i wiążą się z większymi wydatkami. Rozwijają one jednak większe prędkości i można przejechać nimi większy dystans. Warto wspomnieć jednak, że akumulator oraz silnik, w które wyposażony jest e-bike nie sprawiają, że podczas jazdy nie używa się pedałów. Korzystanie z roweru elektrycznego to hybryda jazdy o własnych siłach oraz energii elektrycznej. Takie połączenie sprawia, że można połączyć trening z szybkim dostaniem się w dalekie miejsca. Rowery o napędzie elektrycznym doskonale sprawdzają się w pracy wszelkich dostawców, gdyż gwarantują mniejsze zmęczenie i szybkie dotarcie do celu. Mimo że posiadanie elektrycznego roweru wiąże się z wieloma korzyściami, nie wolno zapominać o konieczności wyjątkowego dbania o ten sprzęt. Taki model roweru powinien być koniecznie garażowany, gdyż skrajne warunki pogodowe mogą uszkodzić jego delikatne części.

 

Skutery elektryczne

 

Skuter to doskonała alternatywa dla samochodu w centrum miasta. Dzięki swoje niewielkie gabaryty jest on w stanie ominąć każdy korek, zaś problem z parkowaniem przestaje dotyczyć jego posiadaczy. Jest to więc doskonały środek transportu dla osób żyjących i pracujących na co dzień w centrum metropolii. Jeszcze lepszym rozwiązaniem staje się jednak ten sam pojazd zasilany silnikiem elektrycznym. Modele te sprzyjają bowiem środowisku, a także są bardziej ekonomiczne. Całkowite naładowanie skutera wynosi zazwyczaj około 4 godzin, a odległość, którą można przejechać po pełnym naładowaniu zdecydowanie przewyższa 100 km. Dzisiejszy świat stawia na ekologię, a coraz więcej miast nie wpuszcza do swoich centrów pojazdów zasilanych dieslem czy benzyną. Elektryczne środki transportu są więc przyszłością i zdecydowanie warto z nich korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *