Czy wiesz, że za sprawą dostępnych propozycji możesz skorzystać z usługi utworzenia losowego numeru pesel? Dzięki dostępności do generatora, jesteś w stanie na podstawie wskazanych kryteriów, skorzystać z tych możliwości. Pamiętaj jednak, że wygenerowane numery z powinny zostać wykorzystane wyłącznie w ramach testowania funkcjonalności oferowanych systemów teleinformatycznych. Dowiedz się więcej na temat tej nowoczesnej opcji i sprawdź, czy generator przyda się również Tobie.

Wygenerowanie numeru PESEL

Zastanawiasz się, w jakich celach możesz przetestować funkcjonalność systemów teleinformatycznych? Przede wszystkim warto zastosować go w przypadku walidacji danych i automatycznego wyciągania informacji z numerów PESEL, które są wprowadzane poprzez interfejsy oprogramowania. Oprócz tego wygenerowany numery mogą zostać wykorzystywane również w przypadku tworzenia testowych kont użytkowników. Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności jest centralnym zbiorem danych ewidencyjnych na temat ludności. Jest on prowadzony za sprawą ministra właściwego do spraw informatyzacji. Rejestr numerów PESEL jest prowadzony na podstawie Ustawy z dnia 24 września 2010 roku na temat ewidencji ludności oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 4 stycznia 2012 roku. Początki rejestru sięgają czasów PRL i roku 1970. Aktualnie PESEL jest zbiorem wielu połączonych baz danych o obywatelach, które gromadzą dane na temat osób, jakie posiadają obywatelstwo polskie i obcokrajowców, pracujących w Polsce.

Czym jest numer PESEL?

Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności jest identyfikacyjnym numerem dla każdej osoby. Rejestr pozwala na gromadzenie danych takich jak między innymi: nazwisko i imię lub imiona, nazwisko rodowe, data urodzenia i miejsce oraz kraj, stan cywilny, a także numer aktu urodzenia. Oprócz tego z PESELU możemy dowiedzieć się o płci, obywatelstwie lub statusie bezpaństwowca, a także imionach i nazwiskach wraz z peselem małżonków. Skorzystaj już dziś z możliwości, jakie gwarantuje generator.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *