Spora część Polaków nadal sądzi, że zakup lub sprzedaż mieszkania najlepiej nadzorować samodzielnie. Zaś pośrednictwo nieruchomości uważają za niepotrzebny wydatek. To oczywiście błędne myślenie, które może nam jedynie zaszkodzić. Współpraca ze specjalistą od nieruchomości jest kluczowa, jeśli zależy nam na tym, aby wszystko odbyło się szybko i sprawnie, byśmy nie zostali oszukani, a umowa był całkowicie zgodna z prawem.

Pośrednictwo nieruchomości – dlaczego warto?

Pośrednik nieruchomości zajmuje się nie tylko publikowaniem ogłoszeń na przeznaczonych do tego portalach internetowych. Taki specjalista doskonale zna lokalny rynek, wie jakie panują na nim trendy, w jakich dzielnicach warto się osiedlić i gdzie znajdują się najciekawsze mieszkania do zakupy czy wynajmu. Dzięki całej tej wiedzy może nam polecić idealne mieszkania, którymi rzeczywiście możemy się zainteresować. Gdybyśmy samodzielnie próbowali szukać mieszkania musielibyśmy poświecić na to sporo więcej czasu. Ponadto pośrednictwo nieruchomości to gwarancja bezpieczeństwa. Pracownicy biur nieruchomości znają wszystkie potrzebne przepis, posiadają znajomości, dostępy do różnych baz, mają kontakt z wieloma innymi specjalistami (inspektorami budowlanymi, biurem notarialnym, bankiem ubezpieczycielami czy prawnikami) i zadbają o wszystkie formalności.

Szybko i bezpiecznie

Korzystając z usług pośrednika możemy być pewni, że nie zostaniemy w żaden sposób oszukani. W przypadku zakupu mieszkań na rynku wtórnym czasami zdarza się, że sprzedający podaje nam nieprawdziwe informacje, które jest w stanie sprawdzić wyłącznie nasz pośrednik. Korzystając z takich usług możemy być również pewni, że również szybciej sprzedamy lokum. Agencja nieruchomości posiada swoją bazę klientów, którzy właśnie poszukują wymarzonego mieszkania i mogą zainteresować się naszym. Bardzo ważna jest to, że tacy klienci stanowią sprawdzoną grupę, która posiada zdolność kredytową i możemy być pewni, że rzeczywiście chcą uczciwie zakupić mieszkanie.

Rodzaje umów z pośrednictwem nieruchomości

Decydując się na pośrednictwo nieruchomości musimy podpisać z biurem umowę, która określi, jakie są obowiązki agenta, który wykona dla nas pracę. Możemy wybrać umowę otwartą lub umowę na wyłączność.Jeśli zdecydujemy się na umowę otwartą będziemy mogli współpracować również z innymi biurami nieruchomości. Nasze mieszkanie bądź dom pojawi się zatem w ofercie kilku takich biur. To bardzo popularne rozwiązania wśród sprzedających. Zaś w przypadku umowy na wyłączność współpracujemy tylko z jednym pośrednikiem, który z pewnością poświęci więcej czasu i włoży sporo więcej pracy w sprzedaż nieruchomości, gdyż będzie pewny wynagrodzenia po sprzedaży mieszkania.

Jak wybrać odpowiednie pośrednictwo nieruchomości?

Po pierwsze powinniśmy określić to, jaka interesuje nas lokalizacja. W niewielkich miejscowościach możemy mieć mały wybór, ale gdy szukamy pośrednictwa nieruchomości, Kraków i inne wielkie miasta oferują ich bardzo wiele. Następnie powinniśmy sprawdzić dodatkowe usługi – im więcej usług oferuje biuro, tym załatwimy więcej i szybciej, np. ubezpieczenie czy kredyt. Następnie warto rozejrzeć się za opiniami klientów pośrednictwa na różnych forach i stronach internetowych. Pamiętaj, by zawsze stawiać na profesjonalizm. Jeśli interesuje Cię pośrednictwo nieruchomości w Krakowie bądź najbliższej okolicy koniecznie sprawdź Ap7 – https://ap7.pl/pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *