Każdy z nas chce mieć poczucie bezpieczeństwa we własnym domu z drewna. Na szczęście to nie jest nic niemożliwego, wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian, aby życie było bezpieczniejsze.

Dlaczego warto zabezpieczyć swój drewniany dom?

Zabezpieczanie domu przed niepożądanymi zdarzeniami, jak na przykład włamania, pomaga nie tylko chronić Twoje przedmioty osobiste, ale także zapewnia spokój ducha oraz bezpieczeństwo zarówno Tobie, jak i całej Twojej rodzinie. Mimo, że według statystyk do włamań dochodzi coraz mniej, to nadal warto jest zabezpieczyć swój dom drewniany. Na szczęście istnieje mnóstwo sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa w domu, a niektóre z nich są łatwe i stosunkowo niedrogie. Oto kilka sprawdzonych pomysłów:

  1. Zawsze zamykaj drzwi i okna

Pierwszą skuteczną metodą jaką należy zastosować, żeby poczuć się bezpiecznie we własnym domu jest zamykanie drzwi i okien. Nie ułatwiaj włamywaczom sprawy. Otwarte drzwi lub okna – nawet, jeśli dzieje się to tylko podczas spaceru z psem – sprawiają, że Twój drewniany dom staje się łatwym celem. Według statystyk, w 80% przypadków do włamań dochodzi przez otwarte okno. Dlatego, nabierz dobrego nawyku i zamykaj wszystkie drzwi i okna przed wyjściem, przed snem i w pomieszczeniu, w którym aktualnie nie przebywasz.

  1. Poznaj swoich sąsiadów

Mimo, że może wydawać się to nieco dziwne, to bliższe poznanie swoich sąsiadów również może wzmocnić bezpieczeństwo w Twoim drewnianym domu. Pamiętaj, że wścibski sąsiad po drugiej stronie ulicy jest najlepszym przyjacielem, jeśli chodzi o ochronę Twojego domu. Przestępcy zazwyczaj prowadzą dochodzenie przed popełnieniem przestępstwa, aby wiedzieć, kiedy wychodzisz do pracy. Czujni sąsiedzi, którzy są w domu, podczas gdy Ciebie w nim nie ma, znacznie zmniejszają prawdopodobieństwo, że w Twoim domu dojdzie do włamania.

  1. Zainstaluj system alarmowy

Sprawdzonym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa w Twoim domu z drewna jest instalacja systemu alarmowego. Przede wszystkim, wybierz system odpowiedni dla siebie. Systemy alarmowe wahają się od bardzo skomplikowanych i drogich, które zapewniają monitoring i dostęp z aplikacji mobilnej, do stosunkowo tanich alarmów, które możesz zainstalować samodzielnie. Chociaż więcej funkcji może sprawić, że Twój dom z drewna będzie nieco bezpieczniejszy, wiedz, że samo posiadanie dowolnego systemu alarmowego zwykle wystarcza, aby odstraszyć włamywaczy.

  1. Nie ujawniaj swoich informacji

Zwykle jest tak, że lubimy się przechwalać przed innymi, gdzie byliśmy, co kupiliśmy. To duży błąd. Absolutnie żadnych swoich prywatnych informacji nie powinieneś ujawniać osobom trzecim, nawet sąsiadom. Nie popisuj się drogimi przedmiotami, jak biżuteria, nowy samochód. Jeśli wyglądasz na znacznie bogatszego niż Twoi sąsiedzi – jest bardziej prawdopodobne, że włamywacze namierzą właśnie Ciebie.

  1. Zasadź rośliny

Co jeszcze możesz zrobić dla swojego bezpieczeństwa? Możesz posadzić wysokie drzewa i kolczaste krzewy wokół swojej posesji. Dzięki drzewom, Twój drewniany dom będzie mniej widoczny, dzięki czemu włamywacz może stracić zainteresowanie. Natomiast, kolczaste krzewy w znacznym stopniu utrudniają osobom nieproszonym dostanie się na Twoją posesję. Kolejną możliwością jest zasadzenie roślin „obronnych”, które wydzielają trujące substancje tworząc w ten sposób barierę nie do przejścia.

Na całym świecie do włamań dochodzi bardzo często (aż co 30 sekund), dlatego nie zastanawiaj się tylko wprowadź pewne zmiany tak, aby życie w drewnianym domu stało się bezpieczniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *